Mekkeli Fetihler: futuhat makkiyah

Muhyiddin İbnü'l-Arabi kimdir?

Ibn al-Arabi Website

En Büyük Üstat Muhyiddin İbnü'l-Arabi (H. 560-638 / MS 1165-1240), Orta Çağ'ın büyük bir Sufi düşünürü ve yazıları İslam medeniyetini derinden etkileyen İslam tarihinin en etkili yazarlarından biriydi. yüzyıllardır ve daha yakın zamanda Batı'da büyük ilgi gördü.

 Murcia'da doğdu ve Şam'da öldü, Mekke'ye yerleşmek ve hac ibadetini yerine getirmek için Doğu'ya gitmeden önce uzun yıllar Endülüs ile Fas arasında ve boyunca seyahat etti. Daha sonra Mekke, Bağdat, Musul, Malatya, Halep ve Şam arasında birçok gidiş-dönüş yaptı.

En etkili iki eseri, Meccan Revelations ve Bezels of Wisdom'dır, ancak daha birçok kısa kitap ve risale yazmıştır. Bir risalesinde 289 eser sıralamış ve çeşitli kitaplarında bahsettiği diğer başlıklara eklendiğinde bu sayı 317'ye yükselmiştir.

Batı Web Sitesinden Güneş

Yaptığı birçok çalışma sonunda ona ün kazandırdı ve halk arasında Muhyiddin (Dini Yeniden Canlandıran) ve eş-Şeyh el-Ekber (En Büyük Üstat) olarak anılmaya başlandı. 1224'te Şam'a yerleşinceye kadar Ortadoğu'yu dolaşmaya devam etti ve burada 1240'ta vefat edene kadar kaldı.

Tapınağı, adını taşıyan kalabalık bir banliyöde yer almaktadır.

İbn el-Arabi ve doktrini hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen adresini ziyaret edin. Batıdan Gelen Güneş web sitesi.